Třífázové elektromotory a jejich výhody

Indukční elektromotory patří mezi nejčastěji využívané elektromotory. Jsou nazývány také jako asynchronní elektromotory, a to zejména z důvodu, že jejich synchronní rychlost je vyšší, než skutečná rychlost. Asynchronní třífázové elektromotory využívají napětí a jsou konstruovány tak, aby šly na tři fáze. Jsou to zařízení, které se v praxi využívají v různých průmyslových oblastech i domácnostech.

Kdy a proč vybírat třífázové elektromotory?

Asynchronní třífázové elektromotory mají velmi vysokou účinnost, disponují pevnou a odolnou konstrukcí, která si však nevyžaduje složitou údržbu. Provoz těchto zařízení je jednoduchá a finanční nenáročná, přičemž celková spolehlivost je velmi vysoká. Při těchto elektromotorech zároveň není zapotřebí startovací motor, protože stator motoru je samočinný.


Mohlo by vás zajímat: Zjistěte, jak s moderním pilovým elektromotorem ušetříte prostor a čas

Třífázový elektromotor
Třífázový elektromotor

Kvalita a tradice

Společnost VYBO Electric má více než 10-leté zkušenosti s elektrickými pohony. Jsme specialisty na elektromotory, frekvenční měniče, elektropřevodovky a s nimi spojené příslušenství. Všechny druhy motorů v naší nabídce máme k dispozici skladem, což v praxi výrazně snižuje čas dodání zvoleného produktu. Naši specialisté jsou vám k dispozici v rámci bezplatného poradenského servisu, díky kterému společně vybíráme ty nejoptimálnější řešení pro vaše provozu.

Asynchronní motor má ve srovnání se synchronním motorem trošku jinou konstrukci motoru a tento druh elektromotoru je v praxi nejběžnější. Používá se v různých průmyslových oblastech a dopravě, své využití si však najde i v domácnostech. V nabídce máme třífázové elektromotory se standardní i nadstandardní výbavou, výběr vždy závisí na vašich preferencích a potřebách. S volbou ideálního řešení vám ochotně poradí naši odborní pracovníci.

Je nám ctí, že nakupujete u nás a těším se na vaši další návštěvu!


Zdroj: elektromotory-menice.cz

Summary
Třífázové elektromotory a jejich výhody
Article Name
Třífázové elektromotory a jejich výhody
Description
Asynchronní třífázové elektromotory mají velmi vysokou účinnost, disponují pevnou a odolnou konstrukcí
Author
Publisher Name
fcvitkovice.cz
Publisher Logo

You Might Also Like